Şeffaf Plak

Şeffaf özellikli plak tedavisi ortodonti tedavisinin iç dalı olup genelde tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi ile oldukça estetik bir görünüme sahip olacak olan hastanın diş görünümü eski sağlığına kavuşacaktır. Şeffaf plak yönteminde tamamen estetik bir görünüm hedeflenip amaçlanan bir tedavi süreci işlemektedir.

Hastanın diş ve çene bozukluğunda yaşadığı sorunu en aza indirmek amacı ile uygulanan tedavi uzman diş hekimlerimiz ile sizlere sunulur. Bu tedavi yöntemi ile hastanın estetik görünümü yok olmadan tamamen diş yapısına uygun plaklar yardımı ile yapılır. Bu plaklar kişinin dişlerine yerleştirilip sağlıklı diş görünümü için tel işlevi görmektedir.

Şeffaf Özellikli Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf özellikli plak tedavisinde tedavi süreci başladığı zaman dişlerin üzerine yapıştırılan bir braket yardımı ile yapılır. Tedavi sürecinin sonuna kadar bu braketler tedavi süreci boyunca dişlerin öne, arkaya, sağa ve sola doğru kaymasını engelleyen bir çeşit plaktır. Bu tedavi yöntemi diş teli takmak istemeyen müşterilerimizin tercih ettiği ve diş aralıklarını kapatmaya yarayan bir yöntemdir.

Bu plak tedavisini genel olarak halka açık alanda çalışan ve kamusal alanlarda hizmet veren müşterilerimiz kullanmayı tercih etmektedir. Diş yapısına uygun olarak hazırlanan şeffaf plak diş yapısına yerleştirilerek yapıya uygun şekilde ağza yerleştirilir

Şeffaf Özellikli Plağın Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Şeffaf özellikli plak tedavisi uygulanacağı hastada çok fazla çarpıklık olmamasına dikkat edilmelidir. Fazla oranda olan çarpıklıklar bu yöntem ile tedavi edilemiyor. Ayrıca bu tedavi yöntemi sadece 12 yaşından büyük hastalar için uygulanır. Daha küçük olan hastalar için farklı diş tedavi yöntemleri uygulanır.

Şeffaf plak tedavisi uygulanacak kişiler için ise simetrik açıdan diş bozukluğu varsa önerilmez. Hasta bu tedavi için uygun görülür ise alt ve üst çene bölgesinden ölçü alımı yapılır. Bu ölçü alımı sonrası ağız için fotoğraf ve gerek görülür ise ağız röntgeni çekimi yapıyoruz. Sonrasında ise plak hazırlama için anlaşmalı olduğumuz plak firmasına ölçü gönderip geldiği zaman ise size bir pekiştirme plağı veriyoruz. 1 veya 2 ay sonra ise asıl plakları yerlerine takıyoruz.

Şeffaf Plak Tedavisinin Fiyatları Nelerdir?

Şeffaf özellikli plak tedavisinin fiyatı için tam olarak bir bilgi verilemiyor. Bunun nedeni ise kişinin diş ve çene yapısına bağlı olarak değişen fiyat aralığıdır.

Şeffaf özellikli plak yapmaya karar verdiğiniz zaman firmamızı arayarak randevu almanız ve bu muayene sonrası fiyat bilgisi almanız mümkündür. Uygulanacak olan tedavide kişinin diş ölçüleri farklı olacağından tam olarak bir fiyat bilgisi yer alamıyor. Tamamen uzman olan firmamız ile iletişim sonrası oldukça özenli ve dikkatli şekilde sizlere hizmet sunmaktayız. Böylece şeffaf plak tedavisini en iyi şekilde gerçekleştirip sorunlarınızdan uzaklaşmanızı sağlıyoruz.