Beyazlatma

Diş hekimlerimiz tarafından klinik ortamlarda diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır.  Hem klinikte hem de klinikte başlayıp evde devam eden yöntemler kullanılmaktadır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş, vücudun en estetik bölümlerinden biridir. Bakımlı sağlıklı ve ışıldayan bir yapıda olduğunda kişinin öz saygısını ve özgüvenini yükselttiği bilinmektedir. Ancak her ne kadar ağız bakımı tam yapılsa da yıllara dayanan sigara kullanım alışkanlığı, çay, kahve gibi koyu renkli ya da kola gibi gıda boyaları içeren içeceklerin tüketilmesi nedeniyle zamanla daha koyu hale gelmeye, hatta sararmaya başlar. Bu ürünlerin kullanım sıklığı ve miktarı etkili olsa da eğer zamanında önlem alınmazsa bu lekelerden bazıları dişin yapısına işler ve doğal rengini bozar.

Dişteki rengin değişiklik göstermesi, hastalık, ilaç kullanımı gibi durumlarda dış etkenlere maruz kalmadan da karşılaşılan bir sorundur. Sunduğumuz hizmetlerden olan diş beyazlatma işlemi uzman hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Basit bir işlem gibi algılansa da bu tedavi hekimlik bilgi ve becerileri gerektiren, klinik ortamlarda yapılması gereken bir uygulamadır. Bu uygulama için farklı ve etkili sonuçlar alınabilen yöntemler mevcuttur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bu tedavi yöntemleri ile diş minesine ve insan sağlığına uygun malzemeler ve cihazlar kullanarak dişlerinizi kendi rengine döndürmeyi amaçlıyoruz.

  • Ofis Tipi Beyazlatma: Bu tedavi yöntemi diş hekimlerimiz tarafından klinikte uygulanır. Yaklaşık bir saat süren uygulama zaman kısıtlaması olan hastalar için çok uygundur. Diş hekimlerimiz jel ve ışın kullanarak yaklaşık bir saat boyunca dişlerin istenilen renge ulaştıracak uygulamayı yapar. Bu işlem için özel olarak tasarlanan ışın, sürülen jelin aktif hale gelmesini sağlayarak diş rengini dengelemekte kullanılır.
  • Ev Tipi Beyazlatma: Bu tedavi işleminde klinik tedavisine hastanın ev yaşamı da dahil etmekteyiz. Klinikte hekimlerimiz tarafından uygulanan ışınlı seansın ardından hastanın çene kalıbı alınarak bir ağızlık imalatı gerçekleştirilir. Hasta, diş hekimin verdiği jeli her akşam yatmadan dişleri için uygun yapılan kalıba sıkar ve dişlerine geçirerek uykuya dalar. Bu yöntem ile günde 4-6 saat arasındaki uygulamanın 8-10 gün aralığında devam etmesiyle istenilen beyazlatma sonuca ulaşılmaktadır. Bu tedavi yöntemlerimizde kullanılan jeller sağlık açısından güvenilirdir.

 

Diş Beyazlatma İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Çoğu kişi tarafından sıklıkla şikayet edilen sorunlarından biri dişlerin sararmasıdır. Fakat bu sorun beyazlatma yöntemiyle sona ermektedir. Bu işlem ünümüzün teknolojileri sayesinde kolaylık ve etkili çözümler sunarak yapılır.

İşlemden sonra hassas bir döneme girildiği unutulmamalıdır. Diş hekimlerimizin verdiği tavsiyeler doğrultusunda kahve ve çay gibi kalıcı izler bırakan ve gıda boyaları içeren içeceklerden uzak durulmalıdır. Beyaz rengin korunmasını istiyorsanız özellikle sigaradan kaçınmalısınız. Tavsiyelere uyulduğu taktirde işlem gören dişler etkisini birkaç yıl boyunca korur.

Bu tedavinin fiyatları, hekimin kontrolü sonrası uygulanacak yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir. Uzman kadromuzla bu tedavi hakkında istediğiniz ya da hayal ettiğiniz sonuca ulaşmak için sizleri kliniğimize bekliyoruz.