Diş Eti Tedavisi

Diş etindeki problemler için tedavi, diş etlerinde meydana gelen çekilme ya da diş etleri üzerinde oluşan olumsuzluklar durumunda tercih edilen bir teknik biçimi olmaktadır. Tedavi sürecinde ilk olarak hasta muayenesi esnasında dolgu işlemleri önermekteyiz. Ardından ise mevcut diş hastalıkları doğrultusunda diş eti protezi gibi çeşitli diş eti tedavisi yöntemlerini uygulamaktayız. Diş etindeki problemlerin tedavisi süreci içerisinde sadece sağlık için değil aynı zamanda estetik olarak sıkıntılar yaşayan hastalarımızda bulunmaktadır.

Bu problemde meydana gelen diş eti çekilmeleri gibi sorunlara bağlı olarak hastalar üzerinde kötü görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bu durum karşısında diş etindeki problemlerin tedavisi olarak diş eti protezi gibi işlemleri önermekteyiz. Uygulanan tedavi yöntemi ile sağlıklı bir diş görüntüsü meydana gelir.

Diş eti hastalıkları konusunda elde ettiğimiz uzmanlıklar ile birlikte öncelikle önleyici tedavi biçimleri uygulamaktayız. Uygulanan önleyici diş eti problemleri tedavileri ile diş sorunlarına neden olan hususlar ortadan kalkmış olur. Böylece diş eti konusunda yaşanılan olumsuzluklar da daha fazla ilerlemeden durdurulmuş olacaktır.

Diş Eti Hastalıklarının Nedenleri Nelerdir?

Diş eti hastalıkları durumunda öncelikli olarak kontrol amacıyla muayene işlemleri gerçekleşir. Muayene esnasında diş eti hastalıklarına neden olan faktörler detaylı bir şekilde incelenir ve tedavi için uygun koşullar belirlenir. Genel olarak diş eti tedavisi yöntemine hastaların başvurmasına neden olan diş eti hastalığını etkileyen faktörler şu şekildedir:

  • Sağlıksız olarak tercih edilen diş fırçalarının kullanımı diş eti üzerinde hasara neden olmaktadır.
  • Sıcak ya da soğuk gibi durumlar ve beraberinde asitli içecekler tüketilmesi diş etinin yapısı üzerinde sıkıntılara neden olur.
  • Diş eti hastalıkları konusunda biyolojik faktörlerde etkilidir.
  • Düzensiz ve seyrek olarak ağız bakımı yapılması da diş hastalıkları oluşturmaktadır.
  • Diş yapısı ve diş dizilimi konusunda problemler bulunması da diş eti hastalıkları üzerinde etkili bir durum haline gelmektedir.

Diş Eti Hastalıkları Belirtileri

Sıklıkla hastalar tarafından diş eti sıkıntıları ilerledikten sonra bizlere danışılmaktadır. Hastalarımız doğrultusunda elde ettiğimiz deneyimler ile birlikte hastalık ilerledikçe belirtiler daha ağrılı bir şekilde karşımıza çıkar. Etkili bir tedavi süreci için hastaların belirtileri başlar başlamaz diş eti tedavisi için bizlere danışması gerekir. Diş eti hastalıkları genellikle aynı belirtiler ile kendini göstermektedir.

Diş ve dişler üzerinde meydana gelen sarı lekeler diş eti hastalıklarının belirtisi olarak kabul edilir. Diş eti hastalıkları sonucunda çürük gibi durumlar ile birlikte hassaslaşma problemleri ortaya çıkar. Düzenli olarak meydana gelen diş eti kontrolleri ile bunların önüne geçmek mümkündür. Yaşanılan diş eti hastalıkları doğrultusunda hastalarımız için çeşitli diş eti için tedaviler sunmaktayız. Sunduğumuz tedavi yöntemleri arasında en çok tercih edilenler;

  • Gummy smile tedavisi,
  • Diş eti enfeksiyon tedavisi,
  • Gingivektomi/ Gingivoplasti,
  • Flep operasyonu,
  • Detetraj/ Küretaj şeklinde sıralanır.

Kliniğimiz diş eti hastalıkları konusunda uzman hekimlere sahiptir. Uzman ekibimiz son teknoloji ekipmanlarıyla ve tecrübeleriyle sizlere diş eti tedavisi uygulayacaktır.