Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi

20 yaş dişleri, ağrılı, sorunlu bir dönemi kapsar. En son çıkan yetişkin diş 20 ‘lik dişler olurken, çene yapılarına uyum sağlayamadıklarından dolayı zamanla probleme dönüşür. Gömülü 20 yaş çekim olmazsa zamanla apse, ağrı ve çeşitli rahatsızlıkların tetiklenmesine neden olur. Haliyle diş ve diş etinin daha fazla zarar görmesine neden olur.

20’lik dişlerin çekilmediği durumlarda ise bölgedeki diğer dişleri de olumsuz şekilde etkilemesi söz konusu olabilir. 20’lik diş ile alakalı olarak çekim ya da ameliyat sürecinin yapılması gerekir. Diş hekimlerimiz yapacağı muayene sonrasında ise bunun kararını en doğru şekilde verecektir.

20’ lik Gömülü Diş Çekimi Ne Kadar Sürer?

20 ‘lik dişlerin gömülü olduğu durumlarda ise mutlaka cerrahi operasyonlara ihtiyaç duyulur. Gömülü halde olan dişin daha sonrasında büyük problemlere dönüşmemesi adına mutlaka tedavi çalışmaların bir an önce yapılması gerekir. Gömülü 20 yaş çekim ne kadar sürer konusu da hastaların en çok sorguladığı konuların başında yer alıyor.

20’lik gömülü halde olan dişinizle ilgili işlemler diş konumu, sinir yerleşimi, diş çıkarma oranına göre değişkenlik gösterebiliyor. Fakat uzman cerrahlarımız tarafından gömülü dişin çekimi 30 dakika-2 saat gibi bir süre zarfında gerçekleşmektedir. Gömülü olan dişle alakalı olarak bir ameliyat yapılırken tüm önlemlerimizi almaktayız. Çalışmalarımızı profesyonel şekilde sürdürmüş olduğumuzdan dolayı çok fazla şekilde memnun kalacaksınız.

Gömülü Diş Ameliyatı Zor Mu?

Gömülü 20’lik dişleri olan hastalar, ameliyat ile ilgili olarak bazı kaygı halinde olabiliyor.  Özellikle gömülü 20 yaş çekim ameliyatı zor mu, nasıl olur tarzındaki sorularını da çok fazla sorabiliyorlar. Hatta gömülü diş ismini duyduğunda bile hastalar açısından bakıldığında korkutucu diyebileceğimiz bir hale dönüşebiliyor. Lakin korkmanızı gerektirecek bir durum olmadığını ve bu ameliyatın başarılı şekilde tamamlanacağını bilmelisiniz.

İşinde profesyonel olan diş hekimlerimiz tarafından başarılı bir ameliyat yapılmış olur. Bölgesel ya da genel anestezi adı altında yapılacak olan çalışmalarımız neticesinde gömülü 20’lik dişiniz alınır. Çene ile tam olarak uyumlanamayan 20’lik dişler alınarak daha sağlıklı diş ve diş etlerin oluşması sağlanır

Gömülü 20lik Diş Nasıl Çekilir?

Gömülü 20’lik diş ile ilgili olarak merak edilen pek çok konular olabiliyor. Uzmanlarımızda bu konularla alakalı olarak hastalarımızı en güzel şekilde aydınlatıyor. Gömülü 20 yaş çekim nasıl yapılır diye merak edenler için çalışmalarımızın şu şekilde yapıldığını açıklayalım:

  • Diş çekiminin yapılacağı bölge ilk olarak lokal anestezi ile uyuşturulur.
  • Diş etrafında yer alan kemik kaldırılır.
  • Gömülü diş dikkatli ve hijyenik bir şekilde çekilir.
  • 10 gün gibi bir sürecin ardından ise dişlerdeki dikişler alınarak tedavi sonlandırılmış olur.

Apse, ağrı gibi sorunları tetikleyen 20’lik dişleriniz varsa çekiminin yapılması için hemen hizmetlerimize başvurmalısınız. Profesyonel diş hekimlerimiz ve son teknoloji aletlerimizle bu işlemi ağrısız şekilde yapmaktayız.  Böylelikle ağrı yapan gömülü 20’lik dişlerden kurtulursunuz.