Protetik Tedavi

Diş ya da dişlerin herhangi bir nedenden ötürü kaybedilmesinden dolayı protetik tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Diş kaybı ile kaynaklanan yanak ısırma, konuşma, boşluk ve çiğneme konularında zorluk çektiği zamanlarda bu yöntem tercih edilmektedir. Birçok alanda bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Estetik kaygıyı da ortadan kaldırarak daha güzel bir görünüm sunmaktadır. Protetik tedavinin birçok çeşit ve yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde sizlere en uygun hizmeti sunarız.

 

Protetik Tedavide Kullanılan Protezler Nelerdir?

Protetik tedavi için kullandığımız protezler şu şekildedir;

  • Laminate Veneer (Yaprak Diş Porselen): Yaprak diş porselen, dişlerin estetik görünümü değiştirmek için kullanılır. Çok ince porselenler kullanılarak imal edilmektedir ve size özel olarak hazırlanmış kaplamalardır. Laminate veneer ile son derece estetik bir görünüme ve doğal bir gülümsemeye sahip olursunuz.
  • Emax Kuron: Bu tedavi yöntemi ile hastalarımıza gerçekçi ve doğal görünümlü bir gülümseme sunarak daha estetik bir görüntü sağlamaktayız. Protetik tedavi yöntemlerinden birisi olan bu tedavi, diğer tedavilerde de kullanmış olduğumuz sağlam bir yapıya ve şık bir görünüme sahip olan seramik malzemelerden hazırlanmaktadır.
  • Zirkonyum Kuron: Sağlam yapısı ve doku uyumu konularında başarılı olan doğal diş kaplama tedavisidir. Bu tedavi ile diş kaybı giderilirken sizlere estetik bir gülüş sunmaktayız. Kendi dişleriniz kadar doğal bir görünüme sahip olursunuz.
  • Gülüş Tasarımı: Bu tedavi yöntemi dişlerdeki ya da diş etlerinden memnun olmayan müşterilerimiz için tavsiye edilir. Gülüş tasarımı tedavisiyle diş ve diş etlerindeki problemler giderilir.
  • Kompozit Lamina: Bu tedavi yönteminde dişlere herhangi bir kesim işlemi uygulanmaz. Sadece küçük şekil bozuklukları giderilir. Kompozit Laminia; kırık diş tamirinde, küçük aralıkların kapatılmasında, dişlerin boy uzatma işlemlerinde, diş rengini değiştirmede uygulanır.

 

Protetik tedavi yöntemleri genel olarak bizlere bu hizmetleri sunar. Güzel bir estetik görünüm ve sağlıklı dişler için sizler de bu tedavileri uygulayabilirsiniz. Sizler için en kaliteli ve tecrübeli şekilde sizlere güzel bir gülüş sunarız.

Protetik Diş Tedavisi Ne İçin Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi genel olarak tedavi için geç kalmış hastalarımızda kullanılmaktadır. Bu şekilde kaybetmiş olduğunuz diş ya da dişlerde yapılacak olan çeşitli protez türleri ile eski doğal ve sağlıklı görünümüne geri dönmenize yardımcı oluyoruz. Protetik tedavi yöntemleri, estetik görünüm ve ruhsal olarak kendinizi daha iyi ve özgüvenli hissetmenizi sağlar.

Bu tedavi kişiye çiğneme ve konuşma mekaniklerini tekrardan rahat bir şekilde kullanmasını sağlar. Bunun yanında rahat ve estetik görünümü sayesinde de kendinizi daha özgüvenli hissedersiniz. Bu sebeplerden dolayı protetik tedavi yöntemi, diş hekimliğinin en önemli alanlarından birisi olarak yer almaktadır. Protetik diş tedavisi ve diğer tüm diş tedavileri için kullanmış olduğumuz malzemeler hastalarımızın bir daha bu konuda sorun yaşamayacakları kadar kalitelidir.