Ortodonti

Kişinin uyumsuz şekilde olan diş dizilimini daha uygun şekle getirmek amacı ile uygulanan tedaviye ortodonti adı verilir. Dişlerin yapısını kontrol eden bu tedavi alt çene yapısı için uygulanır. Hastanın çene yapısının ön veya arka kısmına gerilemesi ile oluşan çatlaklıklarda kullanılan bu tedavi tamamen uzmanlık gerektirmektedir. Firmamız bünyesinde tamamen profesyonel diş hekimleri ile sizlere her alanda hizmet sunmaktayız.

Tedavinin uygulanacağı hasta ergenlik çağında ise ve alt çene yapısında sorun var ise bu tedavi uygulanıp kısa sürede sorunun çözüme kavuşması mümkündür. Eğer hasta yetişkin bir birey ise bu durumda cerrahi tedavi ve dişleri düzeltmek tedavisi ortak şekilde kullanılarak kişinin çene yapısı düzeltilir.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş ve çene yapısının daha iyi bir görünüme sahip olması için yapılan tedaviye ortodonti denir. Bu tedavi yönteminin en büyük amacı ise dişlerin bulunduğu konuma doğru daha iyi bir şekle getirilmesi ve arasında bulunan boşlukların kapatılması durumudur. Bu tedavi yönteminde dişler bir tel yardımı ile sıkılarak bulunduğu konuma getirilmesini amaçlarız.

Ayrıca bu tedavinin farklı yolları da bulunur. Bu tedavi yöntemi şeffaf plak, lingual tel ve seramik braket olarak 3 farklı yol ile yapılabilir. Bu tedavi yönteminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tedaviyi yapan doktordur. Doktorun uzmanlık alanı ve el becerici bu tedavi sürecinde oldukça önem taşır. Kliniğimizde ortodonti tedavisini en iyi şekilde yapan hekimlerimiz bulunmaktadır.

İşleminin Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Bu tedavinin uygulanmasının en büyük sebebi kişinin diş yapısında yaşanan bazı bozukluklardan kaynaklanmaktadır. Bu bozukluk durumunu atlatmak amacı ile uygulanan tedavide dişlerin daha iyi bir yapıya sahip olması amaçlanır. Bu tedavi süreci için diş hekimliğimizden randevu alarak belirtilen tarihte muayene olmanız gerekir.

Sonrasında ise doktorunuz belirlediği tedavi yöntemi ile sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bu tedavi yöntemindeki süreçte kişinin diş yapısı ve yaşı oldukça büyük önem gösterir. Ergenlik çağında olan bir kişi diş ve çene tedavisi yaptırdığı zaman en az sorun yaşayarak bu süreci atlatır. Ancak tedaviyi yaptıracak kişi 10 yaşından küçük veya yetişkin bir birey ise bazı ufak çaplı sorunların yaşanması oldukça olağandır.

Ortodonti Tedavisinin Fiyatları Nelerdir?

Bu tedavi için tam olarak bir fiyat verilemez. Fiyat bilgisi için kliniğimizi aradığınızda size yardımcı oluruz. Ayrıca hekimimiz sizi muayene ederek, uygulama yapacağı bölgeyi belirler. Buna göre bir fiyat listesi çıkarılacaktır. Hazırlanan fiyat listesi genel olarak kişinin çene yapısı ve diş ölçüsüne göre değişiklik gösterecektir.

Hazırlanan fiyat listesinde uygulanacak fiyatta çift çene ve tek çene işlemi de fiyata etki eden bazı faktörler arasında yer alır.   Ancak yapılacak olan işlemde kullanılan malzemenin kalitesine göre de fiyat aralığı bulunmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz hizmette uzun süre kullanım için en iyi ve kaliteli ürünler kullanmaktayız. Bu sayede ortodonti konusunda da müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmaya özen göstermekteyiz.