Rezeksiyon

Diş kökünde meydana gelen enfeksiyonlar için rezeksiyon çalışmalarına ihtiyaç vardır. Dişin iltihaplanması, çürümelerine zemin hazırlayacağından dolayı kanal tedavisi uygulanmalıdır.  Fakat bazı durumlarda hastaya uygulayacak olduğumuz kanal tedavisi de yeterli gelmeyebilir. Böyle anlarda kanal tedavisinin hemen ardından kök ucu ameliyatına başvurulması gerekebilir. Hastalar için en doğru tedavi süreci hangisiyse ona karar vererek sorunsuz bir şekilde uygulamaya koymaktayız.

Uzman hekimimiz tarafından yapılacak olan işlemle, diş kurtarma çalışması devreye girmiş olur. Böylelikle diş kayıpları ve diş sorunlarının daha da fazla artması gibi reaksiyonlarla karşılaşmazsınız.

Rezeksiyon Ameliyatı Nedir?

Dişin kemik içinde yer alan kök kısmındaki iltihaplı bölgeyi alma işlemidir. Diş kök ucunu direkt olarak alan minör ameliyatı dikkatli şekilde yapmaktayız. Böylece dişin kök kısmına doğru sıçrayan iltihaplı kısım alınarak diş çürümesi gibi büyük problemlerin oluşması da engellenmiş olur.

 Çünkü bu yöntemine başvurmadığınız zaman diş kaybı problemleri açığa çıkmaya başlayacaktır. Yaşanacak bu vakalara karşı uzman bir hekim olarak anında müdahale ediyoruz.

Kök Ucu işlemi Nasıl Yapılır?

Kök ucu diş iltihabı almanın bir diğer adı apikal işlemdir. Kök ucundaki bu operasyonun nasıl yapıldığı hastalar tarafından çok fazla merak edilebilir. Kök ucu rezeksiyon nasıl yapılır hakkında bilgi vermemiz gerekirse:

 

  • Bölgesel ve lokal anestezi yaparak bölgeyi uyuşturmaktayız.
  • Dikkatli bir şekilde diş etini keserek kök ucu dışarıya doğru çıkartılır.
  • Bölgeyi çevrelemiş olan kist ve enfeksiyonel dokular kesilerek alınır.
  • Kök kanalında temizleme çalışması yapılarak yeniden doldurulur.
  • Diş eti yerine yerleştirildikten sonra dikiş atılır.

 

Ortodonti uzmanı olarak en iyi şekilde operasyonu tamamlamaktayız. Asla olumsuz bir durum ile karşılaşmaz ve güvenli bir ameliyatın gerçekleşmesini sağlamış olursunuz

Apikal İşlem Acı Verir Mi?

Geniş bir hizmet yelpazesine sahip olarak diş ve diş etine dair tüm yaşadığınız problemleri gidermekteyiz. Apikal rezeksiyon yapılacak olan hastalar acı hissiyatını duyabilecek endişesi içerisinde olduklarını söyleyebiliriz. Fakat işleminiz lokal anestezi adı altında gerçekleşeceğinden dolayı ameliyat sırasında acı ve ağrı gibi sorunlar yaşamazsınız.

Rezeksiyon Yapılmazsa Ne Olur?

Diş kök ucuna yapmış olduğumuz cerrahi müdahalemiz son derece önemlidir. Eğer ki bu tedavilerinden yararlanmazsanız diş etinde zamanla şişmeler meydana gelecektir. Diş etinde ki akne ve iltihap oluşumu artacaktır. Diş kökündeki iltihap alınmazsa hem ağrı hem de acı hissiyatı çok fazla artmaya başlayacaktır. Haliyle bu durum hastaların yaşam kalitesini aşağıya çekmeye neden olur.

Rezeksiyon Fiyatları ve Randevu Süreci

Diş kök ucundaki iltihap sorunlarının giderilmesi için rezeksiyon operasyonu yapılması gerekir. Bu işlemin bir an önce yapılması adına cerrahi kliniğimizden randevu almalısınız. Aynı zamanda da fiyat olarak ne kadar ödeme yapacak olduğunuzu merak edebilirsiniz. Bu işlemin yapılacağı hastaların ne kadar fiyat ödeyeceği iletişime geçtiğinizde bilgilendirilir. Merak ettiğiniz tedavi, muayene ve fiyat gibi tüm sorulara cevap alabilirsiniz.