Diş Eti Enfeksiyon Tedavisi

Diş etiyle alakalı enfeksiyon tedavisi, sıklıkla uyguladığımız tedavi biçimlerinden birisidir. Yaşanılan diş eti enfeksiyonu gingivitis olarak da bilinir. Diş ve diş etleri üzerinde meydana gelen bakterilerden dolayı bu sorun yaşanılmaktadır.

 Bakteriler nedeniyle diş etinde asit ve toksinler üretilir.  Böylece diş etlerinin kızarması ya da şişmesi gibi durumlar yaşanılır. Oluşan bu duruma karşı diş ve diş etleri arasında mikroplar birikir ve diş kemiğin zayıflaması ile birlikte diş eti enfeksiyonu meydana gelir. Buradaki önemli husus diş eti enfeksiyon tedavisi ihmal edilmemelidir.

Diş Eti Enfeksiyonu Tedavi Süreci

Diş etindeki enfeksiyon sıklıkla karşılaştığımız problemlerden birisi olmaktadır. Öncelikle bu alanda hastalarımız üzerinde muayene işlemleri gerçekleştirilir. Oluşturulan muayene sürecinde henüz yeni başlayan bir diş eti enfeksiyonu bulunuyor ise diş taşı temizliği yapılır.

 Fakat başlangıç aşamasını geçtiyse bu doğrultuda derin bir diş temizliği uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Diş temizliği aynı zamanda küretaj tedavisi olarak da bilinir. Şiddetli bir düzeyde diş eti enfeksiyonu bulunuyor ise hastalarımız için uzman ekibimiz ile birlikte cerrahi tedavi yöntemi uygulamaktayız. Gerçekleştirmiş olduğumuz diş eti enfeksiyon tedavisi içerisinde cerrahi olarak diş eti açılmakta ve temizlenmektedir. Eğer doku kaybı gibi durumlar söz konusu ise ek işlemler meydana gelebilir.

Diş etindeki enfeksiyon tedavi süreci basit bir işlem değildir. Bu durumda vereceğimiz ilaç da etkili bir tedavi yöntemi olmayacaktır. Çünkü yaşanılan diş eti enfeksiyonu ile birlikte diş eti üzerinde çeşitli kayıp ve zedelenme durumları meydana gelebilir.

Tedavi içerisinde elde ettiğimiz uzmanlıklar doğrultusunda hastanın dokuları ile birlikte bu bölge tedavisi oluşturulur. Böylece başka bir bölgeden alınan doku ile yara oluşumu durdurulmuş olunacaktır. Eğer diş eti enfeksiyonu hastalığına bağlı olarak diş kaybı gibi bir durum söz konusu ise yine estetik olarak da diş eti enfeksiyon tedavisi biçimini uygulamaktayız.

Diş Eti Enfeksiyon Tedavisi Sonrası

Gerçekleştirmiş olduğumuz diş etinin enfeksiyon tedavisi süreci sonrasında hastaların belli başlı şeylere dikkat etmesi gerekir. Tedavi sonrası hastaların ağız hijyeni konusunda dikkatli davranması ve düzenli olarak ağız hijyeni gerçekleştirmesi gerekir.

Bu alanda tedavi olarak cerrahi işlem uyguladığımız ciddi hastalarımız ise ortalama olarak bir sene boyunca gözetim altında sık sık kontrol edilmektedir. Hastalar tedavi süreci sonrasında yedikleri ve içtikleri konusunda dikkatli davranmalı sıcak ve soğuk hassasiyetine dikkat etmelidir. Özellikle sigara ve alkol tüketimi konusu da ihmal edilmemesi gereken bir noktadır.

Gerçekleşen kontrollerimiz sayesinde meydana gelebilecek olumsuzluklar ve diş kaybı gibi durumların engellenmesi amacıyla çeşitli önlemler alınır. Tedavi sonrası süreç içerisinde de hastalarımız ile yakından diyalog kurarak her türlü bilgi verilmektedir. Gerek tedavi süreci gerekse tedavi süreci sonrasında aktif olarak hastalarımız ile iletişimimiz sürmektedir. Böylece diş eti enfeksiyon tedavisi uzun soluklu kontrol süreçleri ile en iyi sonucu hastalarımıza vermektedir.