Lingual Tel

Görünmeyen diş teli olan lingual tel diş teli yapısına sahip bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi hastanın dişlerinin iç kısmına tel yerleştirilmesi ile yapılır. Bu sayede hasta hem diş teline sahip olup hem de estetik açıdan görünüme zarar vermemiş olur. Bu tedavi yönteminde kişinin sağlıklı diş yapısı elde etmesi için kişinin diş yapısına tel ile müdahale edilir.

Bu tedaviyi alt ve üst çenesinde dengesizlik olan hastalara, öne doğru kayma sorunu yaşayan hastalara uygulamaktayız. Ayrıca estetik kaygısı olan hastalar için, sosyal yaşantısı sebebiyle görünümüne önem veren kişilere bu yöntemi kullanmaktayız. Bunlara ek olarak ortodondik uygulama gerektiren, genel problemleri olan hastalara, diş gıcırdatma alışkanlığı bulunan kişilere uyguladığımız bu tedavi yöntemini oldukça profesyonel şekilde yapmaktayız.

Tedavi Nasıl Uygulanır?

Diğer ortodonti tedavilerine göre bu tedavi yöntemi oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Alınan diş ölçülerine göre hazırlanan tedavide dişin iç kısmına lingual tel gizliyoruz. Bu sayede hem diş sağlığı korunup estetik görünüme zarar verilmemiş olur. Ayrıca kullanılan diş telleri normal tel yapısından farklı olup laboratuvar ortamında üretilen bir üründür.

Diş yapısının ölçüsüne uygun olarak hazırlanan diş telleri ağız yapısının iç kısmına yerleştirilip dış görünümü saklanır. Diş telleri yerleştirildikten sonra diş ve ağız yapısı ile olan uyumu takip edilip buna göre doktorunuz hareket etmektedir.

Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Lingual türü tel tedavisinde öncelikle ağız ölçüsüne uygun diş telleri hazırlamaktayız. Hazırlanan diş tellerini hastanın ağzına uygun olarak yerleştirmekteyiz. Ardından lingual tel ve ağız uyumunu kontrol etmekteyiz.

Takip edilen süreç içine bağlı olarak tel çıkarılabilir. Bizler sizler için en iyi kaliteye sahip olan malzemeleri kullanarak sonrasında yaşanacak olan bazı olumsuz durumların önüne geçmektedir. Lingual tedavisinde kullanılan tellerin malzemesi tamamen özel olup kişinin ağız yapısına özel olarak üretilir. Bu sayede yaşanan bazı olumsuz durumların önüne geçilip müşteri memnuniyetine önem vermekteyiz.

Kullanılan her ürün tamamen hijyenik olup düzenli olarak kliniğimizi dezenfekte etmekteyiz. Bu sayede diğer kliniklerde yaşanan bazı olumsuz durumları kliniğimizde yaşama şansınız en aza inmektedir.

Lingual Tel Tedavisinin Fiyatları Nelerdir?

Lingual türü tel tedavisinin fiyatı için tam olarak bir bilgi verilemiyor. Bunun nedeni ise kişinin ağız yapısına uygun olan diş telinin fiyatının değişiklik göstermesidir. Her kişinin ağız yapısında değişiklik göstereceği için tam olarak bir fiyat bilgisi vermemiz için muayene olmanız gerekir.

Bunun için öncelikle kliniğimizi arayarak randevu almanız gerekiyor. Randevu sonrası eğer lingual tel tedavisi uygun görülür ise bu noktada fiyat bilgisi almanız mümkündür. En kısa sürede hazırlanan diş teli en kısa sürede sizlere takılıp nasıl bir etki vereceği bu aşamada takip edilir. Yaşanan her hangi bir soru da kliniğimiz ile iletişime geçerek her türlü yardımı almanız mümkündür.