Emax Kuron

Emax kuron dişin yapısını genel bir şekilde küçültülerek emax porselen ile kaplanması tedavi yöntemine verilmiş olan addır. Emax kuron altyapı olarak da kullanılabildiği gibi aynı zamanda tek bir parça olarak da tedavilerde kullanılmaktadır. Köpek dişleri, kesici dişler ve küçük azı dişleri için kaplama olarak tercih edilir. Buna ek olarak estetik bir amaçla için de bu tedavi yöntemini seçilir.

Mevcut olan diş kayıplarınızı tamamlamak için de kullanılan emax kuron, ışık geçirgenliğinin yüksek bir miktarda olması ve doğal dişlere yapı olarak çok fazla benzemesinden dolayı genelde çok fazla talep görmektedir. Doğal bir görünüm sunmasından dolayı hekimlerimiz, sizlere daha iyi bir gülümseme için bu tedaviyi uygular.

Emax Kuron Tipine Nasıl Karar Verilir?

Doğal diş görünümü sayesinde sıkça tercih edilen bu tedavi yöntemi, diş hekimlerimiz tarafından sizler için özel bir çalışma yapar. Bunun sonucunda sizlere en uygun porselen tipine karar verir. Bundan sonraki süreçlerde ise kalıp alma işlemleri gerçekleşir. İşlem sonunda diş yapınızdan ve gülüşünüzden memnun olarak kliniğimizden ayrılırsınız.

Emax Kuron Nasıl Uygulanır?

Diş tedavisi için uygulanan tedavi yollarından birisi olan emax kuron çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Doğal dişe benzerliği öne çıkan bu kaplama birçok kişi tarafından tercih edilir. Emax, CAD-CAM frez sistemi ile yapılır. Üretim aşamalarında malzeme olarak da yüksek kaliteye sahip monolitik lityum disilat blok malzemesi tercih edilir. Genel bir tedavi yöntemi olarak;

  • Uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanan bu tedavi işleminde öncelikli olarak kişinin kendi diş yapısının üzerinde mevcut olan ince tabaka çıkarılır.
  • Sonraki aşamada ise gerek klasikleşmiş yöntemler gerekse de teknolojik yöntemler tercih edilerek kişiye en uygun diş modeli meydana getirilir.
  • Emax kuron kaplamalar her kişi için özel olarak üretilir. Kişiye özel olarak üretilirken lityum disilikatın, monolitik bloğu frez makinesi ile yardım alınarak kesim işlemleri yapılmaktadır. Bundan dolayı kaplama tek bir bloktan meydana gelir. Kuron bu şekilde size özel olarak uygun ölçülerde üretilmektedir. Bu işlemlerden sonra uzman diş hekimlerine yollanılır. Tedavi uygulama esnasında emax kuron seramik diş, doğal dişe uygulanmaktadır.
  • Bu tedavinin kaç seansta yapıldığı sizlerin özellik ve durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Tedavi işlemleri uygulandıktan sonra uzman diş hekimlerimiz sizlere yapmanız gereken bakımları anlatmaktadır.

Bu aşamalar şeklinde uygulanan bu tedavi ile herkesin güzel bir gülüşe sahip olma imkanı vardır. Sahip olduğunuz estetik görünüm ile de etrafınıza mutlu gülücükler saçabilirsiniz.

Emax Kuron Fiyatları Ne Kadardır?

Bu kaplama işleminin maliyetleri kullanılacak olan malzemenin kalitesi ile doğru orantıdadır. Ayrıca işçilik ve üreten yerden bu kaplamaların alınması da fiyat konusunu değiştirir. Bunun yanında hastaların diş yapılarına göre de ücret değişkenlik gösterir.