Seramik Braket

Hastanın diş yapısına uygun olan seramik bir plak olarak diş yapısı üretimi seramik braket tedavisi ile yapılır.  Bu plak yardımı ile kişi her hangi bir tel kullanmadan direk olarak sağlıklı diş yapısına sahip olması hedeflenir.  Bu yeni hazırlanan seramik diş yapısı günlük kullanım için çok uygun olup her hangi bir sorun yaşanmaması için hastanın diş yapısına uygun şekilde üretilir.

Bu diş tedavi yöntemi ile kişinin kendi diş yapısına uygun hazırlanan plaklar sayesinde tıpkı kendi dişleri gibi kullanılacağı dişler ile üretilir. Bu yeni diş yapısı kişinin ağız yapısına uygun olarak uzman diş hekimlerimiz ile birlikte yapılır.

Seramik Özellikli Braket Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Genel olarak dişleri çarpık olan ve yamuk dizilime sahip olan kişiler için seramik braket tedavisi kullanılır. Ayrıca kişinin alt ve üst çenesinin birbirinden orantısız olduğu zamanlarda bu tedavi uygulanır. Bu yöntem en kısa sürede çene bozukluğunu düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Dişlerde üst üste binme probleminin önüne geçmek amacı ile uygulanan bu yöntem oldukça özenle yapılmalıdır.

Aksi takdirde ise bu braket diş ve çene yapısına zarar verir. Hastanın çene ve diş yapısı daha kötü duruma düşer. Ayrıca kişi seramik özellikli braket kullanımından sonra bakımı konusunda oldukça dikkatli olmalıdır. Bunun nedeni ise seramik özellikli braketlerin diş yapısının büyük bir yerini kaplamasıdır. Düzenli olarak diş bakımının yapılması sonrasında oluşacak olumsuz durumların önüne geçilir.

Seramik Özellikli Braketin Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Bu yöntemin yapısı opak bir beyazlığa sahiptir. Bu nedenle sıkça tercih edilir. Beyazlığı sahip olması ile bilinen seramik braket çeşidi dişlerinize uygun olarak hazırlanıp takılır. Takılan seramik özellikli braket nasıl bir yapıya sahip olacağı ise bir süre gözlemlenerek buna göre çıkarma işlemi uygulanır.

Uygulanan işlemlerde seramik özellikli braket şekli oldukça sağlam olup her hangi bir sorun çıkarmadan dişinize yerleşir. Bu braket şeklinin en önemli bir diğer özelliği ise dişte çok düşük oranda gözükme durumudur. Bu sayede diş üzerinde çok belli olmadan bu diş tellerini kullanabilirsiniz. Bu seramik özellikli braket yapısı genel olarak dayanaklığından dolayı yetişkinler için tavsiye edilir.

Seramik Braket Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Seramik özellikli braket tedavisinin fiyatı için tam olarak bir fiyat bilgisi verilemez. Bunun nedeni ise her kişinin ağız yapısının farklı olmasından kaynaklanır. Kişi bu durumda kendi ağız ölçüsüne uygun olan seramik özellikli brakete uygun fiyat ödemelidir.

Size uygun fiyatı öğrenebilmek için öncelikle firmamızı arayarak randevu alabilirsiniz. Randevu sonrası yapılan muayenede doktorumuz sizlere seramik özellikli braket tedavisini uygun görür ise ağız ölçünüze uygun olan diş telini ayarlar. Sonrasında ise fiyat listesine göre sizlere diş teli hizmetini sunar. Kliniğimizde tamamen uzman olan firmamız oldukça profesyonel şekilde çalışır. Seramik braket konusunda yaşanan her hangi olumsuz bir durumda bizlere hemen ulaşabilirsiniz.