Kompozit Lamina

Günlük yaşantıda kişilerin en çok dikkat ettiği yerlerden birisi olan dişlerin kötü bir görünümü olması kişilerde özgüven düşüklüğüne sebep olur. Bu özgüven düşüklüğünü yenmek için belirli tedavi yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Bu tedavi yöntemlerinden biri de Kompozit lamina tedavisidir. Bu tedavi dişlerinizden herhangi bir kesim işlemi uygulanmadan dişlerinizdeki küçük şekil bozukluğunun giderilmesi için uygulanır. Ön dişlere özel olarak kullanılan bir malzemedir. Uzman diş hekimlerimiz bu malzemeyi dişlerinizin üzerine yerleştirerek dişlerinizin yeniden şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Kompozit lamina işlemi;

  • Kırık dişlerinizin tamirinde,
  • Küçük aralıkların kapatılması işleminde,
  • Dişlerinizin boylarını uzatma işleminde,
  • Dişlerinizin renk değiştirme işlemlerinde,

Kullanılır. Bu tarz şikayetler için bu tedavi yöntemini tercih ederek doğal bir görünüme sahip olursunuz. Bu görünüm ile etrafınıza güzel gülücükler atarsınız.

Kompozit Lamina İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yaşamış olduğunuz olumsuz estetik görünüm ile düşen özgüveninizi geri eski haline döndürmek için bu tedavi yöntemini seçebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi ile herhangi bir diş kaybını uğramadan güzel bir gülümsemeye ve estetik bir görünüme sahip olursunuz.  Kompozit lamina işlemi uygulama yapılacak olan bölgedeki diş sayısına göre değişiklik göstermektedir;

  • İlk seansta sizlere mock-up denilen bir prova yaptırılmaktadır.
  • Bundan sonraki aşamada ise uzman doktorlarımız ile estetik beklentileriniz belirlenerek işlemlere başlanır.
  • Diş taşı temizliği işlemi yapılarak pürüzsüz ve temiz bir diş yüzeyi elde edilir.
  • İkinci seansta ise 15 dakika ile 1 saat kadar bir sürede değişen kompozit laminalar tamamlanmaktadır.
  • Üçüncü seansta ise uzman doktorlarımız tarafından herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılan bu kontrollerden sonradan herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz ise son işlemler de yapılarak sizlere estetik ve doğal görünümlü bir gülümseme sunulur.

Bu üç seans hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Herhangi bir uzatmaya gerek kalmadan 3 gün içerisinde kolay bir şekilde bitirilerek fazladan bir güne ihtiyaç duymaz.

Kompozit Lamina Fiyatları Ne Kadar?

Bu tedavide kullanılan malzeme ve ürün kalitesi ile fiyat değişmektedir. Bunun yanında işlem yapılacak diş sayısına göre de kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Kompozit Lamina İşleminden Sonra Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Yaşadığınız estetik diş problemleri ile alabileceğiniz çözümlerden birisi olan bu tedavi sizlere güzel bir estetik görünüm ve doğal bir gülüş sunmaktadır. Bu tedavi işlemi uygulandıktan sonra mutlaka 6 aylık süre dilimlerinde diş hekimlerimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir. Böylece gereken bakımlar ve cila işlemleri ile renklenme sorunu en az düzeyde seyredecektir.

Düzenli bir şekilde dişlerin fırçalanması ve diş ipi ile bakım yapılması son derece önemli bir faktördür. Bu işlemleri uygulayarak kompozit lamina tedavisinden en yüksek verimi alır aynı zamanda güzel bir diş görünümüne sahip olursunuz.