Gummy Smile Tedavisi

Gummy smile, diş eti gülüşü olarak ifade edilmektedir. Diş eti gülüşü ise hastalarımız üzerinde konuşma ya da gülme esnasında meydana gelen diş etlerinin görünmesi sorunudur. Normalde fazla bir şekilde görülmesi ile birlikte pek çok hasta üzerinde esnetik ve psikolojik kaygılar meydana gelir. Bu nedenle kliniğimizde gummy smile tedavisi uygulamaktayız.

Bu rahatsızlıkta hasta üzerinde dişler normal boyutta olur. Ancak diş etleri büyük ölçüde kendini göstermektedir. Bu sorun karşısında genel olarak hastalarımız psikolojik sıkıntılardan dolayı tedaviyi talep eder. Sosyal hayatta kişiyi olumsuz olarak etkiyen bu durum için özel olarak uyguladığımız birçok gummy smile yöntemimiz bulunmaktadır.

Gummy Smile Nedenleri Nelerdir?

Sıklıkla yaşanılan ve birçok hastamızın da sorunu haline gelen bu durum karşısında en çok bu hastalığı nedenleri merak edilir. Tedavi uyguladığımız hastalar üzerinde bu durumun genel nedenleri ise şu şekildedir;

  • Dudak yapısına bağlı olarak üst dudağın daha ince olması,
  • Üst dudak içerisinde yer alan kasın hipermobil olması,
  • Üst çene bölgesinde vertikal büyüme sorunu oluşması,
  • Üst çene üzerinde kemik büyümesi sorunu oluşması,
  • Sıklıkla kullanılan hipertansiyon ilaçlarına bağlı olarak diş eti problemleri oluşması,
  • Yaşanılan problemler doğrultusunda diş eti üzerinde inflamasyon durumu oluşması, gibi problemlerden dolayı gummy smile tedavisi uygulamaktayız.

Gummy Smile Botoks Tedavisi

Bu konudaki botoks tedavisi, pek çok hastaya uygulanan bir yöntem olmaktadır. Daha çok estetik amaçlar ile tercih edilen botoks, günümüzde gelişen teknoloji ve tıp ile ağız ve diş tedavisi alanında tercih edilmeye başlandı. Toksin bir madde ya da zehir olarak bilinen botoks tamamen basitleştirilmiş bir hale getirilmiştir. Böylece gummy smile içinde kullanılmaya başlandı.

Gülüş hareketi yapıldığı takdirde meydana gelen kasların salma gibi sorunlarına karşı botoks tekniğini tercih etmekteyiz. Özel olarak herhangi bir işlem talep etmeyen sadece enjektörler yardımı ile gerçekleşen bir tedavi biçimi olmaktadır. Gummy smile tedavisi esnasında hastanın yapısına uygun olarak belirlenmiş olan noktalara bu uygulamayı gerçekleştirmekteyiz.

 İşlem esnasında belirlenen noktalar ise genellikle dudak veya burun kanatlarının birleştiği bölgeler olarak uygulanmaktadır. Gerçekleşen botoks tedavisi enjeksiyon ile gerçekleşmesine rağmen lokal anestezi içerikli ürünler kullanılarak öncelikle oluşturulmaktadır. Tedavi sonrasında hastaların bir ya da iki gün makyaj yapmaması önerilmektedir.

Aynı zamanda uyguladığımız tedavi biçimi içerisinde kan damarları üzerinde genişleme meydana gelir. Bundan dolayı hastalarımıza asla alkol alınmaması gerektiğini belirtiyoruz. Son olarak botoks uygulaması ile tedavi olan hastaların sıcak su ile temas etmemesi gerekir.

Gummy Smile Kuron Boyu

Diş boyunun uzatılması bu tedavi biçimi içerisinde çoğunlukla meydana gelen bir işlemimizdir. İşlem içerisinde flip işlemleri uygulanarak korun boyu uzatma amacıyla operasyon gerçekleşir. Uyguladığımız yöntem ile temel hedefimiz fazla olan diş eti dokusunu çıkararak diş eti miktarını orantılı bir şekilde düzenlemektir.

İşlem esnasında boylar arasında herhangi bir yamukluk gibi durum bulunması karşısında da işlem gerçekleşmektedir. Yapılan bu uygulama ile tercih edilen gummy smile tedavisi daha yüksek oranda başarı sağlamaktadır.