İmplant Tedavisi

Diş ile ilgili problemler oluştuğunda diş cerrahisi olarak müdahale etmekteyiz. İmplant tedavisi cerrahi bir işlem olduğundan dolayı işin uzmanından hizmet almalısınız. İşin ehli olan ve yeterli donanıma sahip olan uzmanlarımızla bu tedavinin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamaktayız.

Zamanla diş kayıpları meydana gelirken, bu diş kayıplarını gidermek adına implant işlemleri yollarına ihtiyaç duyulur. Diş köklerine takmış olduğumuz metal ve çivi malzemeler, eksik olan dişleri tamamlamaya yardımcı olur.

İmplant Tedavisi Ne İşe Yarar?

Diş sağlığının korunmasına yönelik profesyonel çözümler sunan uzman hekimlerimiz, implant işlemleri yapmaktadır. İmplant işlemlerinin yapılmasındaki temel amaç; kişinin kaybetmiş olduğu görünüşünü tekrar geri kazanmasıdır. Kaybetmiş olduğu çiğneme fonksiyonlarını yeniden geri kazanacağınızdan dolayı yaşam kalitenizi daha da arttırma şansına sahip olursunuz. İşin ehli olan uzmanlarımız gülüş estetiğinin yeniden kazandırılmasına yardımcı olur.

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Diş tedavi işlemlerinden biri olan implantı yaptıracak hastalar, ne kadar sürdüğünü merak eder. İmplant tedavisi çalışmalarını kusursuz şekilde yapan uzman cerrahlarımız, kemik kalitesini arttıracak ek işlemlere ihtiyaç duyabilir. İmplant ile ilgili olarak sürecin implant sayısı, hastadan hastaya değişkenlik durumu olabilir. Ayrıca hasta ile ilgili bir muayene çalışması yaptığımız da kemik dokusuna ek bir işlemin yapılıp yapılmayacağına karar vermekteyiz.

 

Tüm bu süreç ile ilgili olarak incelemeler yaptığımızda implant işlemlerinin ortalama 3 ay kadar sürdüğünü söyleyebiliriz. Fakat hastanın kemik yapısına göre bu durum bazen iki haftaya kadar sürebilirken bazen de 6 aya kadar çıkabiliyor.

 İmplant Diş Tedavisi Kimlere Yapılır?

İmplant işlemlerinin yapılması için hastanın diş kaybı, gülüş kusuru gibi mutlaka sorunları yaşıyor olması gerekir. Tek ya da tam diş kaybı gibi olumsuz durumlarla ilgili olarak implant işlemlerinden destek alabilirsiniz.

Bu konuda en iyi hizmetleri sunarak tekrardan dişlerdeki estetik görünümlerin de açığa çıkmasını sağlıyoruz.  İmplant tedavisi alanında oldukça başarılı olan uzman hekimlerimizle yeniden estetik görüntüye sahip olabilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi İçin Muayene

İmplant işlemi yaptıracaklar için muayene oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayıdır ki kliniğimizde yapacağınız muayene çalışmaları sonrasında en etkili sonuçları almanız mümkün olacaktır.  İmplant sürecine geçiş yapmadan önce ilk olarak muayene yapmaktayız. Bu sayede hastanın implant için uygun olup olmadığı hakkında bir tespit işlemi yapılmış olur.

Aynı zamanda muayene haricinde kliniğimizde, panoramik radyografisi, üç boyutlu görüntü olan tomografiden destek alınır. Diş ile ilgili olarak bir bakıma modelleme yapılmış olur. Hasta için hangi tedavi, marka uygulanacak olduğuyla alakalı olarak bir karar süreci verilir.

İmplant Tedavisi İçin Randevu Alın

Günümüzde implant diş kayıplarında en çok başvurulan bir tekniktir. Bu teknikle hastalarımız sağlam ve uzun ömürlü dişlere sahip olur. Sizin de diş kayıplarınız varsa bunun için yapacağınız çok kolaydır.

Tek ya da komple şekilde diş ile ilgili düzeltmeler yapılmasını isteyebilirsiniz. Bunun içindir ki yapmanız gereken İmplant tedavisi randevusu almanızdır. İmplant tedavisinin böylelikle diş hekimlerimiz tarafından dikkatle gerçekleşmesini sağlarsınız.