Flep Operasyonu

Diş eti kaldırma işlemine flep operasyonu denir. Diş ve diş etleri üzerinde meydana gelen dokulara bağlı olarak rahatsızlık hissi oluşumu söz konusu olabilir. Buna karşı gelişen tıp teknolojisi ile birçok gelişme karşımıza çıkmaya başlamış durumdadır. Bunlardan birisi de diş eti kaldırma operasyonu olmaktadır. Profesyonel olarak sizlere sunulan diş hekimliği hizmetiniz ve diş eti tedavi yöntemlerimiz ile aktif olarak sizlerin yanınızda yer alıyoruz.

Ülkemiz genelinde en çok rastlanan hastalık diş eti hastalıkları olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle çocuklarda ve büyüme çağında meydana gelen bu sorunlar herhangi bir tedavi uygulanmadığı takdirde yaşlılıkta da devam ediyor.

Oluşan bu problemler başta herhangi bir ağrı gibi durumlar yaşatmadığından dolayı ilerlemeden anlaşılması ise oldukça zor oluyor. İlerleyen süreçte sıkıntılar baş gösteriyor. Meydana gelen bu duruma karşı hastalarımıza flep operasyonu uygulayarak bu sıkıntılar en aza indirilmekte ve atlatılmaktadır. Tedavi öncesinde hastalar için öncelikle ağız hijyeni konusuna ayrı bir özen göstermekteyiz.

Flep Operasyonu Uygulanışı

Profesyonel bir şekilde sizlere sunduğumuz diş eti kaldırma operasyonu, derin noktaların yani ulaşılması zor bölgelerin yapıldığı işlem olarak tercih edilmektedir. Ancak uygulanmakta olduğumuz bu operasyon hemen hemen her diş eti probleminde bu tedavi uygulanmaz. Öncesinde diş yüzeyi temizliği ve kök yüzeyi temizliği gibi işlemler gerçekleştirilir.

Hastamızın diş eti bölgesinde herhangi bir şişlik ya da iltihap bulunuyor ise flep operasyonu süreci gerçekleştiriyoruz. Uyguladığımız operasyon esnasında diş etleri açılımını sağlayarak diş kökleri üzerinde olumsuzluk yaratan hastalıklı bölgeye ulaşılmakta ve temizlenmektedir. Eğer kemik kaybı gibi durumlar söz konusu ise işlemimiz esnasında ek olarak greft membran eklenmesi gerçekleşir.

Flep Operasyonu Tedavisi

Cerrahi bir işlem olarak gerçekleştirdiğimiz flep denilen operasyon tedavisi uzun bir süreç olarak ifade edilebilir. Hastamızın ağzı içerisinde 6 ya da 7 milimlik cepler bulunur. Bu bölge üzerinde yabancı partiküller ve mikrop yuvası bölgeler lokal anestezi yardımı ile temizlenmektedir.

Bunun için anestezi sonrası hastalarımızın diş eti az bir miktarda kaldırılmaktadır. Diş eti kaldırıldıktan sonra yıkama temizleme işlemleri gerçekleşir. Ardından küçük bir dikiş ile dikilme işlemimiz gerçekleşerek süreç sona erer.

Diş kaldırma operasyonu sonrası herhangi bir problem meydana gelmez. Gerçekleştirdiğimiz işlem üzerinde sıkı bir çalışma oluştuğundan dolayı tedavi süreci sonrasında hastanın üzerinde herhangi bir olumsuzluk oluşmayacaktır. Ancak bu esnada hastalarımızın düzenli şekilde kontrol edilmesi gereklidir.

Gerçekleşen flep denilen operasyon süreci sonrası hastaların belli başlı kurallara dikkat etmesi gerekir. Sıcak banyo ve fiziksel aktivite gibi durumların yanı sıra yiyecek ve içecek konusunda da birtakım sınırlandırmalar meydana gelir. Herhangi bir olumsuzluk meydana gelmeden hastalar gündelik hayatında devam etme şansına sahiptir. Ortalama olarak tedaviden bir hafta sonra hastanın ağzının içerisindeki dikişler alınır. Kısacası, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemiz doğrultusunda sorunsuz ve başarılı pek çok flep operasyonu sürecini  yerine getirmekteyiz.