ortodonti2

Ortodonti

Kliniğimizde estetik ve fonksiyonel bozuklukların düzeltilmesi için tel tedavisi uygulanmaktadır.

kanaltedavisi

Kanal Tedavisi

Dişin iç kısmında bulunan sinirinin iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü ya da öldüğü durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sinirlerin alınması,diş köklerinin içindeki kanalların şekillendirilip mikro-organizmalardan arındırılması ve daha sonrasında genişletilmiş kanalların doldurulması işlemidir.

zirkonyum2

Zirkonyum

Estetik diş hekimliği alanında son yıllardaki en önemli gelişmelerden biri de zirkonyum dioksit diye adlandırılan materyallerin ağız içinde kullanıma sunulmasıdır. Zirkonyum bir çok estetik ve sağlık probleminin aşılmasında mucizevi olarak görülen bir materyal olmasına rağmen gerçekten çok ince teknik hassasiyet ihtiyacı olan bir sistemdir.

distasitemizleme

Diş Taşı Temizliği

Halk arasında tartar olarak da bilinen diş taşı, temizlenmediği taktirde diş çürüklerine ve hatta daha da ilerleyerek diş kayıplarına yol açmaktadır. Düzenli olarak diş taşı temizliği yaptırmak önemlidir.

estetikdolgu

Estetik Dolgu

Dişlerde estetik amaçlı yapılan dolgular daha parlak ve daha pırıltılı görünüm elde etmek amacıyla uygulanmaktadır. Hem ön dişlerde, hem de arka dişlerde günümüzde estetik dolgu uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunlar dişlerin kendi renginde olan kompozit dolgu uygulamalarıdır.

disbeyazlatma2

Diş Beyazlatma

Çeşitli nedenlerle koyulaşmış dişlerin rengini daha açık hale getirme işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir. Beyazlatma jeli içerisindeki hidrojenperoksit, karbamitperoksit, gibi maddeler diş sert dokusu ile reaksiyona girerek, oksidasyon (dişin renginde açılma, ağarma) sağlar.

laminekaplama

Lamine Kaplama

Bu porselen kaplamalar ile diş dokusundan çok fazla aşındırma yapmadan konservatif yöntemlerle düzenli görünüm sağlanabilmektedir.

gulusestetigi

Gülüş Estetiği

Dudaklar, diş eti ve dişler gibi estetik kriterlerinin ayrı ayrı ve birbirleri ile olan ilişkisi değerlendirilerek gülüş estetiğiniz için çalışma yapmaktayız.

implant

İmplant

Diş implantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleridir. Uzman ekibimizle implant uygulamanız için hizmetinizdeyiz.